Jak dbać o kamery samochodowe

Styczeń 12, 2017

Jakość nagrania zarejestrowanego przez kamery samochodowe, w dużej mierze zależy od samego użytkownika. Oczywiście, nie zawsze mamy wpływ na to, w jakiej rozdzielczości pracuje urządzenie i jak rejestruje obraz w ciemności – tym sprawom należy się przyjrzeć już na etapie wyboru i zakupu urządzenia, spośród dostępnych na rynku modeli.

Pozostaje jednak sprawa innych czynników, które mogą wpływać na to, jak nagranie będzie wyglądało. Przed wszystkim nie należy zapominać o tym, że tak samo jak przednia szyba po wewnętrznej stronie, tak samo i kamery samochodowe powinny być czyszczone. Dotyczy to przede wszystkim obiektywu. Gromadząca się na nim wilgoć w połączeniu z kurzem, może tworzyć warstwę brudu. To właśnie przez nią obraz może być mało wyraźny i wyglądać jakby za mgłą. Aby sobie z tym poradzić, należy raz na kilka tygodni przetrzeć obiektyw w kamerze samochodowej, wykorzystując do tego wacik nasączony octem.

 

Kolejna sprawa dotyczy sposobu zamocowania kamery. Poruszając się po nierównych drogach, bruku lub szutrze, może dochodzi do stopniowego poluzowania się mocowania kamery do uchwytu. W efekcie przestaje one być stabilna i zaczyna chybotać się na każdą stronę. Efektem tego jest nierówny obraz, który może utrudniać odczytanie pewnych szczegółów z nagrania. Dokręcenie kilku plastikowych śrub co pewien czas, pozwoli uniknąć takich problemów. Na sam koniec jeszcze jedna cenna rada, o której należy pamiętać. Co pewien czas warto spróbować zarejestrowane nagranie. Wszystko po to, aby upewnić się że materiał jest prawidłowo zapisywany na karcie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *