Dlaczego lepszy jest stojak na ulotki niż hostessa rozdająca ulotki?

8 lutego, 2018

Stojak na ulotki… Czy to aby na pewno dobry pomysł? Ulotki traktowane są jak śmieci, często z czystej życzliwości bierzemy ulotki od osób, które je rozdają. Ulotka? Pytanie czy w dzisiejszych czasach w dobie Internetu warto projektować, drukować i kupować ulotki? Czy jest to właściwa i efektywna forma reklamy?

Można byłoby pomyśleć, że ulotki już nie mają racji bytu, ze tak naprawdę cały światy sprzedaży i reklamy przeniósł się do Internetu. Jednak warto pamiętać, że to jest prawdą, ale to co namacalne zawsze będzie lepsze od tego co wydaje się chwilowe przez co jednoznacznie śmieciowe. Ulotkę można porównać do spamu mailowego, który reklamuje jakiś produkt czy usługę. Jak myślicie co pozytywnie wpłynie na klienta, co ma większe szansę? Ulotka czy spam (mail)?

Jeśli zdecydujemy się na ulotki, to należy się zastanowić czy w ogóle warto myśleć o rozdawaniu ich na ulicy przez wynajętą dziewczynę. Obecnie od razu każdy powie, że zwyczajnie nie ma to najmniejszego sensu. Jeśli myślimy o reklamie za pomocą ulotki to warto pomyśleć o czymś takim jak stojak na ulotki.

Co może dać nam stojak na ulotki?

Jakie możemy czerpać z tego korzyści? Najlepszą odpowiedzą jest: duża wartość informacyjna dla klienta. Jeśli standartowo umieścimy na ulotce nasze zakres usług, kontakt, to klientowi będzie łatwiej nas znaleźć.

Stojaki na ulotki powinny być ustawiane w naszej przestrzeni biurowej tak, aby nie dominować wnętrza jednak stać w widocznym miejscu, tak aby potencjalny klient miał szansę zauważyć ten stojak na ulotki i wziąć jedną ulotkę ze sobą, po to aby za jakiś czas wrócić do nas z nowym zleceniem.

Poza umieszczaniem w biurze stojaków na ulotki, można też wyjść z nimi jako zewnętrzna reklama i na przykład jeśli zajmujemy się branżą w której produkuje się meble, to możemy stojaki na ulotki zabrać ze sobą kiedy jedziemy na przykład na targi,. Tak samo dotyczy to innych gałęzi biznesowych jak między innymi branży ślubnej, gdzie również na targach możemy postawić takie stojaki z ulotkami informacyjnymi.

Stojak na ulotki jest lepszy od młodej dziewczyny rozdającej ulotki, ponieważ w żaden sposób nie jest nachalny.