Folia stretchowa – wykorzystanie i zalety

18 października, 2022

Nie ulega wątpliwości, że ten, kto wymyślił folię stretchową musiał mieć głowę do interesów. Obecnie bowiem jest to przedmiot powszechnie spotykany, który popularność zyskał nie tylko na terenie jednego kraju czy nawet kontynentu. Artykuł ten wykorzystywany jest bowiem na całym świecie. Dlaczego jednak zyskał taką popularność? Po co z niego korzystać? I kto sięga po niego najchętniej?

Czym jest folia stretchowa?

Mówiąc profesjonalnym językiem, jest to powszechna nazwa stosowana w odniesieniu do folii polietylenowej. Czym ona jednak jest? To materiał, który często wykorzystywany jest w przypadku różnego rodzaju opakowań, który prawie w 100% produkuje się z surowca zwanego liniowym polietylenem o niskiej gęstości – LDPE.

Brzmi naukowo i zawile, ale w rzeczywistości jest to nic innego jak fola, która dzięki swoim niezwykłym właściwościom okazuje się pomocna w wielu dziedzinach. Chętnie sięgają po nią zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne, które korzystają z niej w zaciszach własnych domów.

Gdzie wykorzystywana jest folia stretchowa?

Z artykułem tym można spotkać się na co dzień w magazynach, na pocztach czy nawet salonach meblowych. Innymi słowy, z folii stretchowej chętnie korzysta każdy, kto tylko zajmuje się pakowaniem czy wysyłaniem różnego rodzaju produktów, zamówionych przez klienta. Obejmują ona zarówno żywność, książki, suplementy diety, czy nawet części stołów, biurek czy foteli. Wszystkie te rzeczy są odpowiednio zabezpieczane jeszcze przed wysłaniem, aby w trakcie drogi nie uległy uszkodzeniu.

Co ciekawe niektórzy stosują tę folię w jeszcze inny sposób. Mianowicie owijają nią półmiski z jedzeniem i wstawiają do lodówki. Dzięki temu nie przechodzą one obcymi zapachami czy smakami i pozostają świeże przez dłuższy czas. Pomysłowe, prawda?

Zalety używania stretchu

Skoro wiadomo już kto i gdzie chętnie korzysta z folii stretchowej, pozostaje tylko pytanie- dlaczego? Co sprawia, że folia ta, jest aż tak wyjątkowa? Odpowiedź w gruncie rzeczy jest prosta. Do głównych cech tego artykułu zaliczają się bowiem:

  • wytrzymałość,
  • rozciągliwość,
  • termoizolacyjność,
  • elastyczność.

To wszystko sprawia, że owinąć nią można niemal wszystko, bez względu na strukturę, wagę, czy kształt towaru. Folia bezproblemowo przylgnie do niego i będzie nie tylko spajała wszystkie ogniwa, ale również zabezpieczy je przed uszkodzeniem, różnego rodzaju zabrudzeniami czy kontaktem z wodą. Nie przepuszcza ona bowiem żadnych płynnych substancji, dzięki czemu gwarantuje bezpieczny transport sprzętów elektronicznych nawet w deszczowe dni. Jak wspomniano, stanowi również termoizolację w przypadku przewożenia chociażby żywności w trakcie upałów. Dzięki temu zminimalizować można ryzyko zepsucia zamówionej żywności.

Równie istotnym elementem jest fakt, że wykonana jest z materiału, który podlega stosunkowo łatwemu recyklingowi. Dzięki temu nie jest tak szkodliwa dla środowiska naturalnego.