Jak bezpiecznie zamocować stojak na ulotki?

17 czerwca, 2018

Znamy wiele sposobów na to, aby bezpiecznie przymocować stojak na ulotki do podłoża. A trzeba również wiedzieć, że rodzajów podłoża może być naprawdę wiele. Te najpopularniejsze to blaty meblowe, czyli laminowane tworzywem PVC.

 

Możemy wyróżnić dwie metody trwałego mocowania stojaka. Pierwsza z nich opiera się na połączeniu mechanicznym, wykorzystującym system wkrętów. W pewnej grupie stojaków znajdziemy specjalne otwory, wykonane w plastikowej podstawie. Należy przeprowadzić przez nie dwa wkręty, które następnie wkręcamy do blatu. To wystarczy, aby obciążony stojak nie przechylał się ani nie groził wywrotką. Metoda mocowania wykorzystująca wkręty jest bardzo trwała i naprawdę łatwa do przeprowadzenia. Czy jednak posiada jakieś wady? Niestety tak. W tym sposobie nie da się uniknąć wykonania otworów w blacie. Zatem jeśli w przyszłości będziemy chcieli zrezygnować z użytkowania stojaka, w podłożu pozostaną dwa mało estetyczne otworki.

 

Alternatywą jest drugi sposób mocowania, wykorzystujący taśmy klejące. Stojący stabilnie stojak na ulotki może zostać zabezpieczony taśmami dwustronnymi piankowymi.

Charakteryzują się one bardzo dużą siłą trzymania, sprawiając że nawet ich przypadkowe szturchnięcie nie jest w stanie przewrócić konstrukcji. Inna, niewątpliwie ważna zaleta polega na tym, że nie ingerujemy ani w konstrukcję stojaka, ani konstrukcję podłoża. Nie ma konieczności wykonywania w nich żadnych dodatkowych otworów, a po demontażu resztki kleju można usunąć bardzo szybko, bez stosowania zmywaczy. Jeśli ani jedna, ani druga metoda mocowania ci nie odpowiada, pozostaje wybrać taki stojak na ulotki, który posiada ciężką i masywną podstawę, zapewniającą maksymalną stabilność. Jeżeli takiego stojaka nie odnalazłeś, możesz jeszcze skorzystać z większych konstrukcji. Są to stojaki przymocowane do specjalnego wspornika i zamocowane do metalowej podstawy. Zazwyczaj zostały one wyposażone w większą liczbę kieszeni, pozwalających na jednoczesne przechowywanie w nich dużej ilości ulotek. Cena takich stojaków wcale nie musi być wysoka, a są bardzo funkcjonalne.

Zajrzyj na stojaki-plastikowe.pl by wybrać najlepszy stojak na ulotki!